sobota 28. apríla 2012

Denník vyhýbavca 3: Romeo x Juliet

Love shynessVyhýbavec je frustrovaný a smutný. Má tak trochu rád... um nazvime ju pracovne Juliet. "Tak trochu" znamená, že na Juliet nedokáže prestať myslieť každý deň už asi pol roka. Totálne ju zbožňuje a urobil by pre ňu čokoľvek. Juliet sa často smeje keď s vyhýbavcom hovorí, a vyzerá to, že jej je možno trochu sympatický. Juliet nie je zadaná. Vyhýbavec sa nepovažuje za veľmi škaredého človeka, ktorého by Juliet nemohla mať rada. V čom je teda problém? V mojom mozgu.

Vyhýbavec nedokáže Juliet povedať, čo k nej cíti, ani ju pozvať na rande. Má panický strach čo by sa mohlo stať ak by sa to dozvedela.
Oveľa viac sa bojí čo by si mysleli ich spoloční známi. Kým normálni ľudia riešia takéto problémy len keď majú 16, tak ja riešim tieto problémy celý svoj život a riešiť ešte veľmi dlho budem. Je to typický príklad toho, čomu sa povie "love-shy man". Táto charakterová vlastnosť je veľmi častá u ľudí so sociálnou fóbiou a ešte častejšia u avoidantov (avoidant = osoba s vyhýbavou poruchou osobnosti). Je vcelku pravdepodobné že väčšina fobikov a avoidantov zostane celý život sama.

Najhoršie je, že si plne uvedomujete aké stupídne a absurdné je vaše správanie. Všetko je v poriadku iba dovtedy kým si Juliet myslí, že ste iba známi. Ak by som Juliet pozval na rande, tak by som sa cítil, akoby mi niekto ťahal ostnatý drôt hore krkom. Asi by bolo lepšie ak by som Juliet nikdy nestretol. Potom by Výhýbavec nemusel myslieť na to, že existuje niekto tak úžasný, s kým nikdy nebude môcť byť.

V každom prípade, vždy som mohol dopadnúť ešte horšie, ako v prípade Juliet x Nick:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára