utorok 24. apríla 2012

Denník vyhýbavca na druhú: Óda na dážď

duhaNič neosvieži človeka tak ako prechádzka v daždi. Dva kilometre dlhá trasa je to pravé, najmä ak na vás padá 200 hektolitrov H2O za minútu zmiešaných s priemyselnými splodinami. To celé doplnené jemným vánkom 60 km/h. Po 10 minútach to môj dáždnik vzdal a povedal si, že povrchové napätie vody trochu uvoľní. A tak mi striedavo na nos, uši, čelo a ďalšie časti hlavy padali jednotlivé, zato veľmi veľké kvapky vody.

Nohavice to schytali najprv odzadu. Keď som svoju trasu pootočil o 90 stupňov z východu na juh, tak si vlhkosť vzduchu užila aj predná pravá časť. Jedine úzky pásik vľavo zostal relatívne bez poškvrny. Tu sa ale prirútil nejaký dobrák na asi 30 ročnom Favorite a v 80 kilometrovej rýchlosti (v obci!) sa nadomnou zľutoval a rovnomerne potrel tekutinou aj posledné suché miesto na mojich nohaviciach.
No povedzte, nie sú Slováci dobrosrdečný národ? Zvyšok cesty som si spomenul na Ježiša a pospomínal som tiež všetkých svätých, ktorým som blahorečil podobne ako postaršia pani pre kostolom: Kúúpujte svaté obráázky, Boha, Krista Vášho! Za toto blahorečenie na mňa príslušné mŕtvoly nebudú spomínať v dobrom. No čo už, nie su jediný.

Po príchode domov, som si povedal, že spácham pomalú a bolestivú samovraždu tým, že si dám na večeru údenú klobásu s poľskou posypovou soľou. Tá je podľa poľského ministra hospodárstva nielenže zdravotne nezávadná, ale je priam zdraviu prospešná. Minimálne pre poľský export prospešná je, to sa musí nechať. Po zapnutí telky ma privítala milá rosnička z počasia, ktorá mi zahlásila, že síce prší každý deň, ale iba veľmi malý objem zrážok. To som už nevydržal a znova som si spomenul na ďalších svätých. Naposledy to tuším schytala Marka čo to nikdy nerobila.

Ale aspoň som na záver denného svetla videl dúhu akú si za poslednú dekádu nepamätám. Ak by som mal kvalitnú zrkadlovku a vedel s ňou fotiť, tak by som vám tu ponúkol úžasnú fotografiu. Takto máte len nejasný rozmazaný šum z kvázifoťáku.

Desať minút po tom čo som dorazil domov prestalo pršať. Ako vždy...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára