sobota 26. mája 2012

Pozitívne stránky vyhýbavej poruchy

pozitívny moment
Všetko zlé je na niečo dobré. Aj vyhýbavá porucha prináša pozitívne veci. To že nedôverujeme ľuďom nás chráni. To že sa ľuďom vyhýbame je najlepšia vec ktorá sa nám mohla stať. Ľudia sú totiž riadne svine, bez ohľadu na rasu, pohlavie, veľkosť bankového konta či farbu vlasov. Ak si teraz ťukáte na čelo a myslíte si, že som sa zbláznil, tak máte pravdu, no vysvetlím to: 
Nie je snáď pozitívne, že ste skeptický a nedôverčivý ak je niekto neznámy veľmi priateľský? Môže to byť masový vrah, podvodník, ktorý vás chce obrať o peniaze, sadista, jehovista, alebo komunista! Tým, že sa mu vyhnete ste na tom lepšie než bežný, nevyhýbavý človek.


Ak nemáte žiadnych priateľov, tak nemusíte počúvať ich žvásty, ktoré vás vôbec nezaujímajú. Nikto vám nebude volať o 7. ráno, keď ešte sladko spíte, lebo potrebuje pomoc, lebo je ožratý, alebo preto lebo sa nudí. Nikto sa s vami nepoháda, neskritizuje vás.

Nemáte blízky, romantický vzťah? Paráda! Nemusíte zabiť 90% svojho voľného času na blbosti, ako sú nakupovanie, večera v reštaurácii, či návšteva jeho / jej rodiny. Môžete sa venovať svojim koníčkom. Nemusíte sa obmedzovať len preto, že váš partner má iné záujmy a nemá pochopenie pre vec, ktorá vás baví. Nemusíte sa s nikým hádať kvôli malicherným veciam. Nemusíte mať depku, keď sa s vami rozíde partner. Koniec koncov je všeobecne známe, že láska bolí. Nie je lepšie sa vyhnúť niečomu čo zraňuje?

Bývate sám, nemáte rodinu? Úžasné! Ak nechcete upratať ten bordel, čo sa nahromadil v kuchyni, tak nemusíte. Nikomu to vadiť nebude. Nemusíte mínať peniaze a starať sa o decká, ktoré vás v 15-tich aj tak nazvú starým kreténom. A nemusíte si vytrpieť rozvodový proces, pretože vašu starú už nudíte.

To všetko sú pozitívne veci, ktoré väčšina avoidantov nedokáže oceniť, čo je škoda. Je pravda, že samotná porucha vám riadne strpčuje život a je pravda, že sa kvôli nej cítite zle väčšinu času, to nepopieram. Ibaže všetko má dve strany a aj porucha môže priniesť pozitívne udalosti. Užite si vašu vyhýbavosť!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára