nedeľa 17. júna 2012

Denník vyhýbavca 6: Kým ešte dýcham

kurai - let's rock
A zase je tu leto. Teploty dosahujú 30°C a vyhýbavec nemá do koho pichnúť ihlu, či iný ostrý predmet. K letnej pohode našťastie patrí aj to, že vyhýbavá porucha je trochu znesiteľnejšia. Slnko podporí produkciu endorfínov a tak je v mozgu menej úzkosti, stresu a strachu než obvykle. Je to zvláštne. Už tretí rok po sebe opakujem ten istý "jarný" vzorec správania. Príde jar a ja sa rozhodnem, že niečo spravím so svojím životom - napríklad húževnato zháňam potenciálnu partnerku. Potom príde leto a všetky moje snahy skončia lebo mi zrazu je všetko jedno. Je mi až príliš dobre a som extrémne šťastný. No nie až tak, ako keď som chodil na vysokú a cez leto som 3 mesiace takmer s nikým nehovoril (mimo rodiny).

Vyhýbavec sa v uplynulých týždňoch opäť pustil do čítania jeho najoblúbenejšej mangy Angel Sanctuary. Myslel si o nej, že ju už nikdy znova neprečíta. Niet divu - 20 zväzkov zaberie tak 100 - 200 hodín, kým sa cez ne dostane. Čo by ale človek neurobil pre Kurai, čo je dievča - démon, ktoré sa tvári že je chalan.
Pre Setsunu - ktorý si to chce rozdať so svojou vlastnou sestrou.
Pre Saru - ktorá rovnako ako Setsuna vie, že sa to nepatrí. EE milé detičky, to sa nerobí!
Pre Arakune, čo chcela naporcovať Kiru a zjesť ho.
Pre Kiru, ktorý rád diskutuje s umierajúcimi ľuďmi.
A v neposlednom rade pre tých sfetovaných magorov, čo sa nechali zmeniť na golemov. Ak vám je z tohto popisu zle, tak ďakujem a som rád, že som mohol priblížiť skvost 90-tych rokov. Výhýbavec odhaduje, že pri súčasnom tempe to snáď do konca roka dočíta.

Veľa avoidantov sa sťažuje, že nemajú žiadny život. Chcú byť ako ostatní? Ožrať sa každý piatok a v lete ísť na festival, kde sa znova ožerú? Následne sa ožierajú keď sa oženia a majú 3 decká ktoré nestíhajú vychovávať? Ďakujem neprosím. Pre mňa je život ak som spokojný so situáciou aká je. Pritom objektívne stojí moja existencia za fekálie, no nie som na tom vôbec zle. Niekedy človeku proste stačí, že ešte dýcha.

Dať si pivo, prečítať si obľúbenú mangu a ignorovať ľudí. To je pre mňa spôsob ako si užiť leto.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára