nedeľa 3. marca 2013

Denník vyhýbavca 11: Likvidácia života pokračuje

rozbíjanie vzťahov
Už dávno sa nestali 2 veci. Dlhú dobu som nepozeral žiadne anime, a už dlho som nezlikvidoval žiaden kontakt so žijúcou osobou. Kým to prvé dokážem nahradiť inými záujmami, to druhé má môj mozog rád ako Sophie Dee svoju prácu. A preto mi mozog vytvára elektrické impulzy. A tie elektrické impulzy mi vnucujú pocit, aké je super odstrkovať od seba ľudí. Veď čo je to za vyhýbavca, čo sa nevyhýba ľuďom. Nechcem tu používať vulgarizmy, preto nenapíšem akými prívlastkami za to častujem svoju osobu v posledných dňoch. Vyhýbavec si uvedomuje, že si ničil život dostatočne dlho na to, aby s tým konečne prestal. A tiež, že likvidovať život sebe aj iným už viac nechce. Na druhej strane dumá, prečo by niekto mal dobrovoľný záujem s ním zostať v kontakte. Po tom čo vylúčil masochizmus a charitu mu ostala už len myšlienka, že snáď dané osoby radi čumia na čudné zjavy, ktoré sa v bežnej populácii vyskytujú zriedka. Až tak zaujímavý vyhýbavec nie je, kvôli čomu ostáva záhada aj naďalej záhadou.

Vyhýbavec si zaumienil, že si zaobstará vlastné bývanie. To aby mohol tráviť ešte viac času osamote, a nikto ho nerušil pri zízaní z okna do blba, chlastaní piva a iných aktivitách v ktorých nie sú zainteresovaný ľudia. Ľudia nerobia vyhýbavcovi dobre. Evidentne cíti potrebu porovnávať ich život s tým svojim. A keďže nie je slepý tak vidí. Vidí, že jeho život nemá glanc a šmrnc ani iné prapodivné prívlastky, ktoré sa vyskytujú u iných osôb. A rozhodne nemá zaujímavé atribúty. Veď čo už môže byť zaujímavé na vysedávaní pred všelijakými druhmi zobrazovacích zariadení od rána do večera?

Vyhýbavec po 715-ty krát koketuje... s myšlienkou nechať si narásť dlhé vlasy. Znova. A zafarbiť ich na ružovo-fialovo. Lenže tým by vyhýbavec pútal príliš veľkú pozornosť pri prechádzaní popri ľuďoch, ktorí sú pripravený poukázať na jeho neštandardný vzhľad. Tričko s nápisom "f*ck you" by to síce vyriešilo, no čo na seba navliecť v chladnejších mesiacoch?

Vyhýbavec sa tento týždeň dozvedel, že okolo našej rodnej planéty preletia tento rok dve kométy. Obe budú viditeľné voľným okom. Možno. To bola príležitosť na fantazírovanie aké super by bol mať takú kométu na Zemi. Nielen že by ukončila komickú existenciu vyhýbavca, ona by ukončila každého. 163 milión kilometrov v prípade prvej a 1,2 milióna v prípade druhej kozmickej atrakcie, sa ale nedá považovať za zrovna tesný prelet s možnosťou kolízie. A tak sa vyhýbavec vzdal svojich misantropických nádejí na zredukovanie počtu suchozemských cicavcov vrátane jeho osoby. Napriek tomu sa už teraz teší ako bude v novembri zízať na vlasaticu.

2 komentáre: