nedeľa 21. apríla 2013

Denník vyhýbavca 12: Nič, skrátka nič

odkaz pre môj život
Vyhýbavec je nejaký vystresovaný z minulých, súčasných aj budúcich situácií. Dnes omylom začal rozmýšlať nad tým čo môže spraviť so svojim xichtom, ktorý je hladký asi ako strana z knihy v braillovom písme. Po preštudovaní až jednej webstránky o akné sa dozvedel, že bez komplexnej liečby na báze antibiotík sa to nezlepší. To by ale vyžadovalo návštevu dermatológa, a pred tým ešte návštevu obvoďáka. Problémom je, že vyhýbavec má dosť keď musí vykonať návštevu ulice, nieto ešte čakárne. A tak som si nalial čistej vodky, pustil Aliens Colonial Marines a strieľal a strieľal až kým som nezabudol, ktorá predstava mi navodila bezdôvodný pocit úzkosti.
Medzitým vtáčiky vyspevujú a všetko pučí. Pučia puky na ružiach, kvety na stromoch, a keď sa tak z okna pozerám na obézneho spoluobčana čo obrába svoju záhradku, tak mám pocit že sa každú chvíľu rozpučí aj on.

Pred týždňom aj niečo nastala po nukleárnej zime jar. Prechod ročných období sa prejaví tým, že vymením Eternal Tears of Sorrow za Coldplay, Dido a Anetu Langerovú. Nech je môjmu hudobnému vkusu zem ľahká. Naštastie trvá zvláštny pocit eufórie iba týždeň a vyhýbavec sa po prechode vrátil k normálnej hudbe a normálnemu zdravo deprimovanému stavu. 

Medzitým ako sa nič podstatné nedeje, som si uvedomil šokujúcu skutočnosť, že strácam kontakt s anime scénou. Manga.sk už roky nepublikuje, AnimeDream.sk nepublikuje, a Anime news network pre zmenu publikuje samé fekaloidné veci. Vyhýbavec nemá čo pozerať a tak nepozerá nič. To musí prestať a preto hľadám klenoty z prelomu milénia, ktoré som ešte nevidel. Veď nejeden krát ma už táto forma audiovizuálneho umenia vytiahla z brindy a znova som vďaka nej našiel zmysel života. Teraz som si spomenul na Full Metal Panic. Ide sa pozerať.

3 komentáre:

 1. píše ti to.. mohol by si vydať knihu...anonymne, samozrejme ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je síce dobrý nápad, no má to svoje praktické nevýhody. Budúcich majiteľov by napríklad otravovalo, ak by som ich každý mesiac navštívil aby som dopísal do knihy ďalšiu stranu... :o

   Odstrániť
 2. Kde na tie nápady chodíš, píšeš fakt super :-)

  OdpovedaťOdstrániť