pondelok 9. júna 2014

Denník vyhýbavca 17: Teplo, teplejšie, horúco

A je tu zase raz leto. Populácia Slovenska sa vyžíva v behu, plávaní, opaľovaní, vyškieraní sa na nás z letných terás reštaurácií, kaviarní, barov a lavičiek na hlavnej stanici (to u tých menej zámožnejších). Vyhýbavec sa pre zmenu vyžíva v požívaní cestovín s kečupom a olivami. Tie zalieva horúcim čajom. Hoci sa môže zdať, že vyhýbavcovi kompletne preplo vzhľadom na vonkajších 30° v tieni, opak je pravdou. Vyhýbavec si lieči prechladnutie, ktoré sa s ním vlečie už nejaký ten deň, horúčava - nehorúčava. Dnes ma dožralo načisto a tak som sa rozhodol ukázať mu pohár medu a liter čaju. Čo je rozhodne zdravšie, než keď som prechladnutiu ukazoval včera whiskey s ľadom. Interná poznámka: whiskey pri prechladnutí nepomáha.

 

Pravdepodobne tomu nepomohla ani sobota, keď som si povedal, že misantropné nenávidenie všetkého a každého počká do zajtra, poď ho na bike. A tak som nohy umiestnil na pedále. Tie boli umiestnené na bicykli. Bicykel bol umiestnený na cyklistickom chodníku. Na chodníku boli umiestnení ľudia. A vzhľadom na teploty a s ními súvisiacou stratou súdnosti, boli ľudia sporo odetý. A tak mal vyhýbavec prehliadku viac či menej tukom obrastených postáv, až kým nedorazil tam, kam sa nikomu veľmi nechce. Áno, do Maďarska. Je úžasné sledovať ako klesne počet ľudí na meter štvorcový, keď prekročíte určitú hranicu. V tomto prípade štátnu. Ešte úžasnejšie bolo, keď si vyhýbavec uvedomil, že so sebou nemá občiansky a ak narazí na cudzokrajných policajtov, tak tí zelení dobráci sa mu odmenia v lepšom prípade pokutou, v horšom prípade vyhostením do bohvie-akej krajiny, z ktorej ho vyhostia do inej, bohvie-akej krajiny, odkiaľ ho vyhostia do tretej, bohvie-akej krajiny.

Vzhľadom na to, že som bol opálený a skončiť v Tunisku som netúžil, vybral som sa opačným smerom, odkiaľ som prišiel. Tam vyhýbavec stretol krásnu devu, baštiacu sendvič, ktorá niekoľko desiatok minút predtým, išla pred ním. No a pred ním mala umiestnenú svoju zadnú časť tela, ktorú medzičasom umiestnila na trávnik. Pri týchto myšlienkových pochodoch sa vo vyhýbavcovi ozval slabý hlások v strede toho, čo kedysi bývalo mozog: Ale veď ty nevieš baliť baby! A navyše si introvert! Padaj odtiaľto. Preto vyhýbavec zavrhol tézu, že by sa dievčaťu s pekným zadkom mohol prihovoriť, a zaradil ju do kategórie, ktorú pracovne volá "debilné nápady". Pokračoval som teda v šlapaní do pedálov, ktoré nakoniec skončilo neslávne v tomto poradí:

10 km od bytu: na kieho ch*** som išiel na bicykli tak ďaleko.
5 km od bytu: už nevládzem, zavolám záchranku, nech mi amputujú obe nohy. Aspoň prestanú bolieť.
2 km od bytu: zosadnem z bicykla a chvíľu si oddýchnem, to nohám pomôže.
1999 metrov od bytu: na čo som ja debil zosadal z bicykla?
1 km od bytu: ak ukradnem tamtomu chalanovi invalidný vozík, koľko rokov basy dostanem?
500 metrov od bytu: ktorý inteligent sem umiestnil tento kopec?
100 metrov od bytu: prisahám, že prvé čo zajtra spravím bude, že bicykel odovzdám do kovošrotu.
10 metrov od bytu: a sakra, zmestí sa mi bicykel do výťahu?
Byt: voduuu, vodu a defibrilátor.

Medzitým ako vyhýbavca prešla chuť odovzdávať svoj hnuteľný majetok do kovošrotu sa nám začal ďalší pracovný týždeň. Ten spoznáte podľa toho, že na vás v autobuse zazerám sťa Jack Rozprašovač. Rozprašovač kvôli tomu, že ak sa ku mne zrána priblížite, tak na vás moja telesná schránka trpiaca akútnym nedostatkom kofeínu vyprskne nejaké nepekné slovné spojenie. Zatiaľ to ešte nikto neriskol.

5 komentárov:

 1. aj ja som cely minuly tyzden bojovala so soplami.
  a pri sportovani na bicykli ci korculiach mavam rovnake ci dost podobne myslienky.
  inak by som bola z tich, co by ti ukazovali (nie naschval len tebe) svoj tuk.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mal by si vydať knihu, úžasne sa to číta :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @ J BA: tiež sa máš chuť prihovoriť nejakej žene, no na poslednú chvíľu si to rozmyslíš? O_o

  @ Michaela: vďaka za ponuku, aj za kompliment, ale predstav si, že by človek čo nečíta knihy vydal... knihu. Hoci aj taký Ridley Scott sa pri natáčaní svojho prvého sci-fi filmu vyjadril, že nemá rád... sci-fi. Možno sa nechám inšpirovať. ;p

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Je to svina tato porucha! Beres tie ad este?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Samozrejme, že beriem. Aj to je dôvod mojej nevšímavosti voči tomuto blogu a faktu, že je na ňom tento rok článkov ako šafránu.

   Odstrániť