sobota 30. decembra 2017

Podporná skupina pre vyhýbavé a iné osobnosti

Viete čo je na Slovensku problém? Okrem tých 1 425 623 problémov je to fakt, že neexistuje skupina na podporu ľudí s vyhýbavou poruchou osobnosti. Preto sa ju vyhýbavec rozhodol založiť. Teda, pôvodne chcel vyhýbavec venovať Vianočné sviatky tomu, že si znova pozrie sériu Crest of the Stars a Banner of the Stars I a II. No tieto dve úchylnosti sa navzájom nevylučujú. Vráťme sa teda späť ku komunite. Zatiaľ má jediného člena - vyhýbavca, no táto skupina v zložení: vyhýbavec a on sám akceptuje kohokoľvek bez rozdielu rasy, vierovyznania, typu psychickej poruchy, dĺžky vlasov, či dĺžky penisu.


Zmyslom skupiny bude vzájomná podpora. Pôvodne som chcel aby bolo zmyslom skupiny riešenie problémov, no naše problémy sú nevyriešiteľné. Nebojte sa, nehryzieme. Teda ja, vyhýbavec a my dvaja čo sme vlastne jeden... ... nehryzieme. Ak sa nahromadia viac než 4 osoby, dáme si dokonca fyzické stretko. Nemusíte sa ale stresovať. Všetky stretká sú prísne anonymné. Môžete si na hlavu natiahnuť masku aby vás nebolo vidno ak vám to vyhovuje. Ja si na hlavu natiahnem kondóm. Prevencia predsa musí byť.

Zostáva teda vyriešiť zopár organizačných vecí. Napríklad kde sa bude skupina stretávať. Pôvodne som zvažoval, že si prenajmeme Inchebu, no po tom čo moje menej megalomanské ja pozrelo do peňaženky som usúdil, že vhodnejšie a hlavne lacnejšie miesto bude vyhýbavcov byt tu v Blave. Nebojte sa, pred stretnutím skupiny upracem. Možno... Tým pádom môžu byť stretnutia pre členov úplne zadara. Tí čo bývajú mimo Blavy sa môžu pripojiť cez Skype, alebo chat. Prípadne poslať poštového holuba, čo ale výrazne redukuje možnosti interaktivity.

Občerstvenie... hm... chipsy a vodka budú musieť stačiť. Rovnako zadara. Ak mi niekto z vás ovracia koberec v obývačke bude automaticky zo skupiny vylúčený, čím sa veľkosť skupiny zredukuje o 25%. Jedine, že by ho ovracal z nervozity. To vyhýbavec akceptuje.

Stanovy. Ako každá správna organizácia, tak aj naša musí mať stanovy. Konkrétne tieto 3 body:

1. Jebeme na ľudí čo nás nechápu
2. Jebeme zvyčajne aj na tých čo nás chápu
3. Každý člen by sa mal v rámci voľnočasových aktivít aspoň raz za život pokúsiť o samovraždu. Nie je to ale podmienka členstva.
4. Alkoholizmus nie je vada. Je to vlastnosť.
5. Všetky sexuálne aktivity sa vykonávajú zásadne mimo oficiálnych stretnutí. A hlavne mimo vyhýbavcovho bytu.
6. Oblečenie nemusí zodpovedať pohlaviu.
7. Ak náhodou oblečenie zodpovedá pohlaviu, môže byť akékoľvek.
8. Žiadny z členov skupiny nekritizuje otvorene a nahlas toho druhého. Každý z členov sa musí cítiť bezpečne a musí byť vítaný. Ak sa nám niečo nepáči, tak si zahryzneme do jazyka. Na dezinfekciu rany na jazyku je možné použiť vyššie spomenutú vodku.
9. Dobre mienená rada nie je považovaná za kritiku. Na druhej strane nie je na škodu po nej použiť vodku.
10. Na stretnutiach je možné sa zúčastňovať aj pomocou online chatu. To platí hlavne pre ľudí, ktorý keď majú niekam ísť tak by si najradšej odrezali hlavu. Ako vyhýbavec kedysi, keď ešte nežral antidepresíva. A my bezhlavých členov nechceme.
11. Ak už máme bezhlavého člena, nekritizujeme to že zapácha a podlieha hnilobnému procesu. Ďalšie stretká sa pre pohodlie takéhoto člena môžu uskutočniť v márnici, prípadne v iných chladných priestoroch.
12. Všetci členovia sú si navzájom rovnocenný. Inak povedané - každý je predseda.
13. Ročné členské je: 0,00 €, Slovami: nula celých nula nula, alebo ako jeden ujo z YouTubu povedal: je tam nula celých nula celých nula nula. A navždy to tak aj zostane.
14. Vyhýbavec sa zaväzuje, že všetky BDSM pomôcky uchová skyté v skrini, nikomu nebude dávať na krk obojok, nikoho nebude plácať po zadku, ani ho zväzovať lanom, či nasadzovať mu mačaciu masku a nútiť ho mňaukať. Ak sa tak stane, vyhýbavec bude vylúčený zo skupiny.
15. Stretnutia podpornej skupiny sa konajú zásadne iba od pondelka do nedele a iba v pracovných, alebo nepracovných hodinách, podľa toho ako sa skupina dohodne.

Tak a keďže máme stanovy, zostáva už len pos1edné: Ako sa prihlásiť do klubu? Stačí mi napísať na starú známu adresu: sukameostosest@... ehm.. sorry, to je z iného klubu. Stačí mi napísať na:

vyhybavaporucha@gmail.com

Ako pozná vyhýbavec komunitu, tak ani sa nenazdáme a do roku 2020 budeme mať spomínaných štyroch členov.

Na záver už len krátky motivačný text: Nezabúdajte, že napriek svojmu handicapu môžete dosiahnuť čokoľvek v živote chcete. Ak to dokázal vyhýbavec, vy to dokážete určite!

8 komentárov:

 1. ja sa hlásim, len nemám to na papíri, že som vyhýbavec...sa totiž uspesne vyhýbam navsteve psychošamana.

  blbé, že neznesiem vela alkoholu a mám menšie výhrady voči bodu č. 14, to by som navrhoval prerokovat ako prvý bod ustanovujúcej schodze: D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áááá... pán je fajnšmeker :) Ale teší ma, že máme prvého člena. Týmto sme splnili plán na rok 2018. To, že to nemáš na papieri nevadí, ani ja nie, len žeriem to čo mi predpíše moja psychiatrička.

   A s alkoholom sa tiež netráp. Ja budem chlastať a ty budeš hovoriť. :)

   Vieš, čo chýba tejto stránke? Online chat. Idem sa poobzerať po nejakom chatovacom module.

   Odstrániť
 2. Pán je úchylák, aj ked len taký velmi rekreacný a viac teoreticky než prakticky:D...Inak neviem ci neodradíme konzervatínejších vyhýbavcov týmito našimi sadomaso narážkami:D

  problem je že ja ani vela nepijem, ani vela nerozprávam: )
  INak co tá tvoja mapa avoidantov? s tými ludmi si v kontakte? raz som aj niekomu z nich napísal, ale žiadna odozva. Správne vyhýbavý prístup: ))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To tiež nevadí, ja budem teda chlastať a ty budeš počúvať. Neveril by si čo všetko natáram keď som ožratý. :)

   Anyway, mapa vznikla v časoch keď som si myslel, že nebodaj ľudia s našimi problémami sa budú chcieť medzi sebou aj porozprávať. Aspoň virtuálne keď už nie inak. No... nebudú. Takže mapa je dobré 4 roky, možno aj viac mŕtva. :(

   Odstrániť
 3. God and map is dead...Hallelujah: )...no jo, ludia sú divní, a vyhýbavci sú tiež len ludia. inak podla mna by som možno vzbudil pozornost a donútil vyliesť zo svojich kobiek mlkvych čumilov keby si zas dal nejaký samovražedný rozlúčkový blog: ) sa mi zdá, že ten blog kde si to chcel zabalit mal zopár komentárov. Vsetci ta maju na háku kým žiješ, ale ked sa chces zabit, tak si zrazu důležitý: D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hm... dobrý point! Ale to nepôjde... V roku 2015 sa skurvilo všetko čo sa mohlo skurviť. Teraz to nie je ani len z 10% tak zlé ako vtedy. A moja psychika podľa toho aj vyzerá.

   Ale mám nápad! Priviažem ťa o kuchynský stôl a budem švácať po zadku. Natočíme z toho video a pod hrozbou že to neprestaneme streamovať na YouTube budeme žiadať aby sa nám ozval aspoň jeden ďalší vyhýbavec. :o

   Odstrániť
  2. Ee, na moj zadok nedovolím siahat žiadnemu chlapovi a dokonca ani sexi domine v latexe (aj ked na to by som sa možno aj nechal prehovorit: D...

   inak to ma mrzí, že si na tom toho casu tak dobre, ale neboj, bude horšie: D

   Odstrániť
 4. by som uvitala daco take, lebo chcem zistit ci naozaj mam vyhybavu poruchu alebo je to dačo iné. ked uvidim podobnych ludi mozno by som zistila jak to je. ale tak bude to chceť nejaké to pivo na odvahu :D.

  OdpovedaťOdstrániť